Természet és egészség

Az, hogy mi, emberek sok mindent elrontottunk a Földön, talán nem új információ. Ha részleteiben belegondolunk, mi minden nem úgy működik, ahogy kellene, beleőrülünk. Söpörjük a gondolatokat a szőnyeg alá, s éljünk továbbra is a mának? Sokan ezt teszik, sajnos.

Ebben a rovatban a hétköznapjainkat érintő, fontos témákat szeretnénk az Olvasó elé tárni anélkül, hogy pánikot keltenénk. Változtatni sosincs késő, mindig érdemes. Gondoljunk az unokáinkra, gyermekeinkre, de nem megyek messzire: saját magunk holnapjára! Ha minden marad a régiben, olyanok vagyunk, mint a strucc, aki az aszfalton próbálkozik.


A kiadványban olyan praktikus háztáji lehetőségeket gyűjtöttek össze, amelyekkel bárki elindulhat a vízmegtartás útján saját telkén vagy akár egy közösségi használatú kertben is.

Az ENSZ kezdeményezésére 2018 óta május 20. a méhek világnapja. A méhek az egyik legfőbb beporzók és ezek nélkül az apró rovarok nélkül elképzelhetetlen lenne a ma ismert életünk.

Szerves hulladékunkat millióféleképpen kezelhetjük, gyűjthetjük otthon beltéri komposztálóban, kerti edényben vagy városi komposztálópontokon. Bármelyiket választjuk, hozzájárulunk a természet egészségesebb körforgásához. A hatékony feldolgozásban új szintet hozhat az uniós szabályozás, amely szerint hazánkban is kötelező lesz a biohulladék...

Mint minden kártevő esetében, itt is nagyon fontos a megelőzés. Első lépésként nézzük végig a kertet és minden területet a ház körül, keressük meg azokat a tárgyakat – vödröt, kannát, talicskát, gumiabroncsokat, gyerekjátékokat, stb. –, amelyben összegyűlhet az esővíz és ürítsük ki őket.

Témák: Gyermekek indirekt védelme a vakcinák által (izraeli adatok); Mutációs apokalipszis? - álhírcáfolat; Mutációk és védelem; Pfizer és Moderna legújabb adatai a tünetmentes megbetegedés elleni védelemről; A sejtes immunitás véd minden mostani variáns ellen